2011. év

2010. év

Ifjúsági kormányos tábor a Római-parton

2009. év

Tanévzáró túra és ifjú kenu-kormányosok képzése

Nemzetközi Duna-túra - Bécs-Budapest

Váltótábor a Tisza-tónál

A Túr túra túrázói

Thasszosz tengeri kajakkal

Nemzetközi Duna-túra (TID)

Ingolstadt - Passau

Az ingolstadti eligazításon

Az egyesületben állandó nyári programok között tartják szám a Nemzetközi Duna-túra valamelyik szakaszán való részvételt. Idén a német szakaszra toborozták a résztvevőket, és ide kísérték el a Trefort gimnázium tanulóit, akik tavaly az egyesület szervezésében már végigevezték a Duna Passau-Bécs szakaszát.

Delta kaland augusztusban

Az év kiemelt túrája volt. Tavaly egészen a bulgáriai Silistráig eveztek a kalandkereső túrázók. Akkor a 475-ös fkm-nél fejezték be a túrát. Az idén Silistrával szemben a Román oldalon Calarasinál szálltak vízre, hogy két hetes evezés után elérjék a Fekete-tengert jelző 0 fkm-t. Leplezetlen izgalommal készültek az ismeretlenbe. Parti pihenőMindenre felkészültek: vízfertőtlenítő tabletta, szúnyogriasztók, hálók, gps koordináták, műholdas térképek és rengeteg élelmiszer… Varga János az Újpesti Hajós Klub vezetője, az Európa kék szalagja a Duna című film producere és főszereplője, mint a Duna-delta jó ismerője, írásos tudnivaló-listával segítette az útra készülőket. A 17 fős expedíció 24 órás autóbusz út után érkezett meg a start helyszínére, ahol rögtön szembesült a román valósággal: szemét és kóbor kutya tömegek a Duna-parton. És ez végig is kísérte a csapatot a túra során. Minden táborhelyen szemétgyűjtéssel és égetéssel kezdődött az építkezés. Szúnyog a Deltához közelítve egyre több lett, de egyéb nehézséggel nem kellett megküzdeniük a túrázóknak. Jól ellátott bolt, ivóvíz a Duna parti településeken mindenhol fellelhető. Eltévedni, ha akartak se nagyon tudtak volna, mert a Duna még az ágakra való szétválása után is széles mederben folyik a tenger felé. A Delta kapujának tartott Tulceától a Fekete-tengerig jelentős a horgászturizmus, ennek megfelelően a hajóforgalom is erős volt. Hétvégeken majdnem lehetetlen feladat volt a táborhelykeresés. Modern nagy városok, szegény falvak váltották egymást, ahogy jelen volt az egyszerű halászladik és a luxus yacht is. Poros, a 60-as években megrekedt, elmaradott falusi kiskocsmák és már az uniós támogatásból épült európai szintű éttermek és szállodák szegélyezték a Duna-partot.Tenger a láthatáron! A magyar csapat a Szent-György ágat választotta a tengerhez vezető három ágból, így a Szent György nevű falucskánál értek célba. Ide már szárazföldi út nem vezet, viszont menetrendszerűen jönnek-mennek a nagy turistahajók, a szárnyashajók. Kövesút ugyan nincs, de van üdülőfalu, kemping és finom homokos tengerpart. És ami leginkább megérinti az arra járó vízi túrázót: a Duna és a tenger találkozása. Az a pillanat, amikor a látóhatáron eltűnik a Dunát szegélyező fasor, és a tekintet a semmibe réved, amikor már csak néhány evezőcsapás és a hajó orra a tengerbe fúródik.