Hajóbérlés:

Római Parti Hírek archívum
VI. Római-parti Halászlé Fesztivál 2015
Családi vízi sport nap 2016

Családi vízi sport nap a Római-parton

Csónakházról csónakházra – Sportos kalandozás a római-parti vízi sport világban

2016. szeptember 04.

"Szép az idő, száz evező csattog a vízben már..."

Sokan emlékeznek erre a dalocskára és a hozzá kapcsolódó képre, amikor emberek százai hajókkal sietnek a Dunára és önfeledten élvezik a korabeli Római-part nyújtotta kikapcsolódási, szórakozási lehetőségeket. Nosztalgikus képek, nosztalgikus érzések. De mit tud nyújtani ma a Római-part? Erre a kérdésre keressük a választ, amikor a Római-parton működő vízi sportegyesületek szélesre tárják a csónakházaik kapuit, hogy megmutassák magukat, a tevékenységüket azoknak, akik eddig csak eljátszottak a gondolattal, hogy egyszer kipróbálják az evezést, a kajakozást és a kenuzást, hogy megtapasztalják milyen érzés a Dunával együtt létezni.

A nap folyamán öt vízi sportegyesület szakemberei, önkéntesei segítenek, hogy a Római-parton négy pontján minél többen, minél többet tudjanak meg a dunai vízi sportolás szépségeiről.

Saját tervezett programunk:

Regisztráció, információ a vízi telep előtt
előzetes bejelentkezés – időpont a vízre szálláshoz – "beszállókártya" átvétele.

Egyesületi ügyességi próbák a vízi telepen (a vízre szállásra várakozóknak)
- húzódzkodás (adott idő alatt)
- célbadobás
- fekvőtámasz
- vízi túra TOTO
- lapát- és Duna-kavics festés

Közben beszélgetős, ismerkedés az egyesület mindennapjaival. Barátkozás a hajónemekkel, lapátformákkal. Túraélmények fotókon, videókon: vetítés, albumok.

Amint egy hajóba összegyűlik 4-6 jelentkező, némi eligazítás után, beszállás és indulás a „nagyhajó” és a stég közötti szakaszon a kedvcsináló próbajáratra. Közben a lapátforgatás technikai csiszolása, a hajó stabilitását, haladását biztosító feladatok gyakorlása zajlik.

A hajóegységek között mini verseny is kialakulhat.